Transnacionalni projektni sastanak u Rumunjskoj
Autor: Antoni Paškov, 3. 12. 2016.

U rumunjskom gradu Satu Mare, koji se nalazi na krajnjem sjeverozapadu Rumunjske u središtu pokrajine Maramureš, 10. i 11. studenog 2016. održan je prvi Transnacionalni projektni sastanak projekta „Hands in hands“ u kojem sudjeluje i naša škola. Na sastanak su otputovali nastavnici Jelena Buđanec, Žana Lasinović Klarić i Antoni Paškov.

Domaćin susreta bila je Scoala Gimnaziala Lucian Blaga. To je škola koja je veličinom, brojem učenika i nastavnika slična našoj. Rumunjski nastavnici i učenici bili su izvrsni domaćini, gostoljubljivi i srdačni.   Naši su nastavnici imali priliku vidjeti primjere dobre prakse u različitim nastavnim predmetima i primjere primjene igara u nastavi. Osim toga, sudjelovali su u sastancima na kojima su dogovorene aktivnosti vezane uz projekt koji će se odvijati tijekom sljedeće dvije školske godine.
Svaka škola trebala je predstaviti svoju državu, grad, školu i obrazovni sustav  unaprijed pripremljenom prezentacijom. Slike naših nacionalnih parkova izazvale su usklike divljenja naših partnera. Šibenik i njegovu okolicu nastavnici u učenici iz Rumunjske, Portugala, Turske i Njemačke moći će upoznati u svibnju, kada će se u našoj školi održati Transnacionalna aktivnost učenja, podučavanja i osposobljavanja.
Zastava Europske unije i zemalja koje su u projektu u predvorju škole naših domaćina

Naši učitelji na radnom sastanku

Panoi s podatcima o partnerskim zemljama i školama

Sorana Bojuc koordinatorica projekta iz Rumunjske s učenicima prezentira primjer primjene igre u nastavi engleskoga jezika