LIDRANO
Autor: Nataša Miškov, 20. 2. 2018.

I NAŠI UČENICI PREDLOŽENI ZA DRŽAVNU SMOTRU LIDRANO

Naša je škola 13. veljače 2018. bila domaćin Županijskoj smotri LiDraNo učenika osnovnih i srednjih škola Šibensko-kninske županije. Dobra organizacija i razumijevanje svih učenika i učitelja pridonijeli su odličnim uvjetima rada.

Smotri je nazočilo 120 učenika i pedesetak mentora, devet članova prosudbenih povjerenstava te državna izbornica Vlasta Ramljak, glumica HNK u Zagrebu i predavačica na Umjetničkoj akademiji u Osijeku. Nakon otvorenja Smotre i prigodnog kratkog programa započeo je radni dio. Scenski dio je održan u holu škole na školskoj pozornici, a literarni i novinarski dio se paralelno odvijao u učionicama. Prosudbena povjerenstva svoj su izbor obrazložila na okruglim stolovima. Smotra je protekla u veselom i prijateljskom ozračju, a škola domaćin i predsjednice Županijskog povjerenstva Viktorija Lokas i Gordana Kokić-Badžim izvrsno su organizirali provedbu.

Istovremeno je tekao i program Županijske smotre LiDraNo za srednje škole. Predsjednica Županijskog povjerenstva bila je Danijela Grubišić.

Za Dražvnu smotru predloženi su sljedeći učenici:

Literarno stvaralaštvo

Povjerenstvo u sastavu: Danijela Grubišić,  Gordana Pulić i Dinko Škevin, od ukupno 28 radova odabralo je tri (3)  rada koja predlaže za državnu razinu LiDraNo 2018. Autori radova su:

Franko Jan Selman 7. razred, OŠ Pirovac, Pirovac (voditeljica Anita Vrkić)

Bruna Periša, 7. razred, OŠ Petra Krešimira IV., Šibenik (voditeljica Nataša Jurić Stanković)

Petra Mandić, 8. razred, OŠ Meterize, Šibenik (voditeljica Hamida Šarić).

Novinarsko stvaralaštvo

Povjerenstvo u sastavu: Diana Filipi, Josipa Petrina i Jordanka Grubač jednoglasno je donijelo zaključak da na državnu razinu LiDraNa 2018 predlažu radove:

• samostalni novinarski radovi  učenika:

Franko Jan Selman, 7. razred,  OŠ Pirovac (voditeljica Anita Vrkić)

Roko Mandić, 7. razred, OŠ Murterski škoji, Murter (voditeljica Gordana Knez)

• školske listove

Murtelica, glavna urednica Barbara Roza Stief-Mušec , OŠ Pirovac (voditeljica Anita Vrkić)

Škoji, glavna urednica Klara Rameša, 7. razred, OŠ Murterski škoji, Murter (voditeljica Gordana Knez)

- radijsku emisiju

Volontiranje, OŠ Franjo Tuđman, Knin (voditeljica Marija Dujmić)

Dramsko stvaralaštvo

Povjerenstvo u sastavu: Zdenka Bilušić, Eva Lovrić Žaja i Anđelko Babačić,  jednoglasno je donijelo zaključak da predlože jedan (1) dramsko scenski rad iz kategorije pojedinačnih nastupa za osnovne škole te dva (2) skupna nastupa :

• kazivanje poezije

Lipa noć – učenica Magdalena Popov, 8. razred, OŠ Vodice, Vodice (voditeljica Meri Juričev-Dumpavlov)

• skupni nastupi:  dramsko-scenske igre

Igra, OŠ Petra Krešimira IV.,  Šibenik  (voditeljica Nataša Jurić Stanković)

Rome i Jula, OŠ Pirovac, Pirovac (voditeljica Vesna Garofulić)

Državna povjerenstva odabrat će najbolje radove koji će biti pozvani na Državnu smotru LiDraNo koja će biti održana u Primoštenu 19. – 23. ožujka 2018. godine.